• Wielkie osiągnięcie naszych uczennic
     • Wielkie osiągnięcie naszych uczennic

     • Społeczność uczniowska gratuluje Amelce Ważnej oraz Patrycji Krzyszkowskiej sukcesu. Patrycja została finalistką Konkursu Przedmiotowego z Chemii, a Amelia finalistką Konkursu Przedmiotowego z Biologii, których organizatorem było Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Amelkę przez cały rok szkolny przygotowywała Pani Małgorzata Dudek, natomiast Patrycji pomagał Pan Bartosz Kosior. Życzymy uczennicom dalszych sukcesów i niewątpliwej kariery naukowej.

    • Wycieczka zuchów do Warszawy
     • Wycieczka zuchów do Warszawy

     • 30 maja 2023r. troje zuchów z 3 GZ SŁONECZKA z Młodowa wraz dh. Katarzyną Kubiszyn, wzieło udział w wycieczce do Warszawy. Dzięki uprzejmości Pana Posła Marka Rząsy, mieliśmy możliwość zwiedzenia Sejmu RP. Zuchy odwiedziły rownież Główną Kwaterę ZHP, kościół św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży, Łazienki Królewskie. Ostatnim punktem był spacer po Starym Mieście. Serdecznie dziękujemy organizatorom wycieczki oraz wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • II Gminna Spartakiada klas I-III
     • II Gminna Spartakiada klas I-III

     • W dniu 2.06.2023r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w II Gminnej Spartakiadzie klas I-III pod patronatem Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej. Spartakiada odbyła się pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo". Celem zawodów było kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku, zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz umiejętność rywalizacji sportowej w duchu fair play i duchu dobrej zabawy. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary oraz każdy zawodnik i drużyny kibicujące przypinki. Dodatkowo szkoły otrzymały nagrodę rzeczową w postaci piłek lekarskich oraz Karty znaki drogowe. 

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Wycieczka do Rzeszowa
     • Wycieczka do Rzeszowa

     • W dniu 31 maja uczniowie klas VI, VII i VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami: p. Moniką Młodowiec, p. Małgorzatą Mendyk oraz p. Bartoszem Kosiorem wzięli udział w wyjeździe naukowym do Rzeszowa. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi, poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń oraz integracja. Pierwszym punktem programu była wizyta w Podkarpacki Centrum Nauki „Łukasiewicz”, gdzie uczniowie mogli obejrzeć trzy stałe ekspozycje tematyczne tj.: Wystawa "Lotnictwo"- podstawowym założeniem wystawy jest wzbudzenie w zwiedzających ciekawości wobec przedmiotów i zjawisk towarzyszących nam w życiu codziennym. Niektóre eksponaty umożliwiają wcielenie się w odpowiednie role (np. pilota, mechanika czy kontrolera ruchu a nawet operatora łazika marsjańskiego). Wystawa "Żyję"- omawia, w formie interaktywnych stanowisk mechatronicznych i multimedialnych, sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu, zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych, które mają na niego wpływ. Wystawa "Przyroda" – to zestaw stanowisk interaktywnych tworzących opowieść o świecie w różnorodnej skali. Zwiedzający mogą zapoznać się z działaniem elektrowni wodnych, prądowych, pływowych, maszyny parowej i działaniem turbin. Poznają alternatywne źródła energii i wykorzystanie energii słonecznej. Następnie po krótkiej przerwie uczniowie uczestniczyli w pokazach z chemii i fizyki na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas pokazów przeprowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Lubelskiej mieli okazję zobaczyć i poznać m.in podstawowe prawa dotyczące fal elektromagnetycznych, światła, dźwięku oraz zobaczyć jakie właściwości mają płyny na przykładzie ciekłego tlenu i azotu. Pokazy te były świetnym podsumowaniem tego wyjazdu, pełnego nauki, ale również dobrego samopoczucia i uśmiechu.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Rajd rowerowy
     • Rajd rowerowy

     • W dniu 6 czerwca młodzież naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym będącym kontynuacją tradycji ogólnopolskiego KWIETNEGO BIEGU organizowanego dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 r. oraz pielgrzymki do Lubaczowa w 1991 r. Start rajdu nastąpił po pięknie przygotowanej przez uczniów oraz Panią Bogusławę Gorzelnik, Halinę Wojtuch oraz Pana Pawła Młodowca kompozycji słowno-muzycznej z placu Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej. Uczestnicy podążali do Kapliczki przy Pięciu Sosnach w asyście policji, straży granicznej i oczywiście nauczycieli. Na mecie na uczniów czekała pyszna kiełbaska i loteria fantowa. Po posiłku zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. 

      Opiekę nad naszymi rowerzystami sprawowały Panie Bogusława Gorzelnik i Monika Antonik.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Lekcja o cyberbezpieczeństwie
     • Lekcja o cyberbezpieczeństwie

     • W dniu 06.06 uczniowie klas 7 i 8b uczestniczyli w spotkaniu online pt.,,Co się stanie gdy kliknę w podejrzany link? Jak przestrzec się przed oszustwem?"  zorganizowanym przez Fundację Warszawskiego Instytutu Bankowości. Podczas tej krótkiej lekcji specjalista cyber security banku ING przedstawiał sposoby wykorzystywane przez hakerów do wyłudzania danych lub pieniędzy. Dzięki wielu podanym przykładom podrabianych informacji - podszywania się pod strony banków, wysyłania fałszywych informacji od allegro lub InPost bezpieczeństwa naszych uczniów w sieci na pewno wzrosło. 

    • PIKNIK REKREACYJNO - SPORTOWY KLAS l - III
     • PIKNIK REKREACYJNO - SPORTOWY KLAS l - III

     • 6.06 2023 w obiekcie Sasaki w miejscowości Szczutków odbył się Piknik rekreacyjno - sportowy w ramach świętowania Dnia Dziecka.Był to słoneczny, piękny dzień. Na dzieci czekały liczne atrakcje - dmuchańce na otwartej przestrzeni, fotele bujane, hamaki, huśtawki, gry sportowe i maskotka z którą wszystkie dzieci robiły sobie zdjęcia.Rodzice zapewnili poczęstunek dla dzieci - pieczone ciasta, popcorn, napoje i świeżo pieczone kiełbaski.Impreza była zorganizowana i sfinansowana przez RadęRodziców.Dziękujemy serdecznie organizatorom, Pani Beacie Górskiej i rodzicom za zaangażowanie, organizację i za tak wspaniale przygotowany dzień, który zapewnił dzieciom mnóstwo wrażeń i atrakcji.Wszyscy uczniowie zadowoleni z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

     • Kampania „Mocarze sztuki”

     • Przekazujemy gorąca prośbę od Muzeum Kresów w Lubaczowie:

      "Szanowni Państwo!

      Muzeum Kresów w Lubaczowie wzięło udział w kampanii „Mocarze sztuki”, zorganizowanej przez Fundację Most the Most. W ramach kampanii lokalne muzea z całej Polski zostały zaproszone do wskazania eksponatów ze swoich zbiorów, które wymagają prac konserwatorskich.

      Z 79 zgłoszonych muzealiów Komisja Konkursowa wybrała 10 obiektów, które przeszły do kolejnego etapu. Wśród nich znalazły się muzealia zgłoszone przez Muzeum Kresów w Lubaczowie, jako jedyne z obszaru Podkarpacia i całej południowo-wschodniej i wschodniej Polski. Są to kilim ze znakami kół naukowych i związków studenckich Politechniki Lwowskiej (1936–1939) oraz dwie jaworowskie skrzynie wianne (XIX/XX w., lata 20.–30. XX w.).

      Aby otrzymać środki na prace konserwatorskie (po 20 tys. zł na każde z muzealiów) niezbędne są głosy internautów i zaangażowanie lokalnej społeczności (finansowanie otrzyma tylko 5 obiektów). Prosimy w związku z tym o wsparcie!

      >>>>> Głosy można oddawać za pośrednictwem ankiety, która znajduje się na stronie Fundacji: https://www.webankieta.pl/ankieta/924654/mocarze-sztuki.html

      Głosowanie trwa do 12 czerwca 2023 r. (nie ma limitów oddanych głosów przez jedną osobę). Szczegółowe informacje na temat kampanii oraz wszystkich etapów można znaleźć na stronie Fundacji Most the Most (https://mostthemost.pl).

      Oba obiekty wskazane przez nasze Muzeum posiadają unikatową wartość.

      Kilim jest najpewniej najdłuższą tego rodzaju tkaniną powstałą na ziemiach polskich (mierzy blisko 10 metrów!), a jego wyjątkowość wynika ze związków z Politechniką Lwowską, która w tym roku obchodzi 180-lecie istnienia.

      Skrzynie jaworowskie to z kolei niezwykle ciekawy przykład muzealiów ukazujących kulturę ludową i tradycyjną pogranicza polsko-ukraińskiego.

      Więcej na temat zabytków można przeczytać na naszej stronie internetowej:

      https://muzeumkresow.eu/tkackie-dzielo-sztuki-ii-rzeczypospolitej-poznaj-wyjatkowy-kilim-ze-zbiorow-muzeum-kresow-w-lubaczowie/

      https://muzeumkresow.eu/dwie-skrzynie-dwa-pokolenia-jaworowskie-skrzynie-wianne-z-kolekcji-muzeum-kresow-w-lubaczowie/

      Zachęcamy również do obejrzenia spotu promocyjnego, który przygotowaliśmy na temat kilimu:

      https://www.facebook.com/100063784920727/videos/584577389956852

      Prosimy o głosy oraz rozpowszechnienie informacji o konkursie i naszym udziale, można zrobić to udostępniając post, który przygotowaliśmy na Facebooku:

      https://www.facebook.com/muzeumkresow/posts/pfbid08ymad9VGi4WNgEj8oQiJtuwJHNK3srqroKewzFQQCcEyvmer62otHAcKFVya5Jfml

      W załączeniu przesyłamy informację prasową o konkursie, przykładowe zdjęcia naszych obiektów, a także plakat. Wspólnie mamy szansę zostać Mocarzami Sztuki!

      Serdecznie pozdrawiamy,

      Zespół Muzeum Kresów w Lubaczowie"

    • II Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich
     • II Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich

     • 31 maja br. w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej odbył się II Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas III – IV szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów. Celem sportowych zmagań była popularyzacja działań strażaków ochotników. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Chmiel, Kacper Cozac, Patryk Hawrylak, Artur Kowalski, Bartosz Szczygieł, Marcin Żelisko. Chłopcy, wykonując po mistrzowsku wszystkie zadania na torze sprawnościowym, poczuli się strażakami ochotnikami. Udowodnili, że są odpowiedzialni i potrafią współpracować w grupie.

      Uczestnicy odebrali gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, a także otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów.

    • III Gminna Spartakiada Przedszkolaków
     • III Gminna Spartakiada Przedszkolaków

     • Dnia 25 maja odbyła się III Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem "Więcej ruchu dla maluchów" zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Kraina Malucha w Dąbkowie. Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla. 

      W zawodach brały udział dzieci z sześciu przedszkoli gminnych, naszym maluchom udało się zdobyć czwarte miejsce Dzieci były zaangażowane we wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały nasze przedszkole. W tym dniu wszystkim uczestnikom dopisywały humory i duch walki. Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu wyników uczestnicy otrzymali nagrody oraz medale, wszyscy wracali uśmiechnięci i zadowoleni po całym dniu pełnym wrażeń.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz składamy podziękowania dla pana Tomka Hawrylak za zakupienie strojów sportowych dla naszej drużyny.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Oleszyc
     • Goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Oleszyc

     • 23 maja przedszkolaki z grupy ,, Liski'' uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez instruktorów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleszycach. Podczas wspólnie spędzonych chwil przygotowaliśmy prezenty- niespodzianki dla naszych Mam.

    • Dzień Matki
     • Dzień Matki

     • DZIEŃ MATKI - to szczególne święto, które honoruje wszystkie MAMY, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowanie za trud włożony w opiekę i wychowanie.

      Dziś na na zajęciach plastycznych uczniowie kl.Ill wykonali laurki i bukiety kwiatów. Wszyscy bardzo zaangażowali się , chcąc by ich mama dostała najpiękniejszy upominek.

      Pracy towarzyszyły miłe

      rozmowy na temat uczuć szacunku i wdzięczności .

      Wszystkim MAMOM życzymy spełnienia marzeń i dużo uśmiechu!

    • Kolejne rozgrywki
     • Kolejne rozgrywki

     • Dnia 20 maja 2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Baszni Dolnej na boisku Orlik odbyły się rozgrywki Ligi Gminnej Szkół w kategorii dziewcząt kl. VII-VIII. Poziom gry był wyrównany, a wyniki przedstawiają się następująco:

      ZSP Młodów ‐SP Krowica Sama 1:0,

      ZSP Basznia Dolna - ZSP Lisie Jamy 1:0 ,

      ZSP Młodów - ZSP Basznia Dolna 0:1,

      ZSP Lisie Jamy - SP Krowica Sama 0:0,

      ZSP Młodów- ZSP Lisie Jamy 0:0

      SP Krowica Sama - ZSP Basznia Dolna 0:1.

      Naszą drużynę reprezentowały uczennice : Karolina Bernacka, Anna Kaciuba, Wiktoria Bernacka, Wiktoria Hypiak, Kamila Cisek, Vanessa Cozac, Julia Kogut, Amelia Połynkiewicz, Róża Serkis, Julia Trojnar i Paulina Mękal .

      Zbiorcza tabela wyników po XV kolejce przedstawia się następująco:

      1.ZSP Basznia Dolna- 89pkt.

      2.ZSP Lisie Jamy - 79pkt.

      3. SP Krowica Sama- 72pkt.

      4.ZSP Młodów - 61pkt.

      5. SSP z OP w Załużu - 12pkt.

      Tabela dziewcząt kl. VII- VIII:

      1.ZSP Basznia Dolna - 19pkt.

      2.ZSP Młodów- 13pkt.

      3.SP Krowica Sama- 10pkt

      4.ZSP Lisie Jamy - 7pkt.

      Gratulujemy.

    • Spotkanie z podróżnikiem
     • Spotkanie z podróżnikiem

     • Dnia 16. 05.2023r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w fascynującym spotkaniu z podróżnikiem, przedstawicielem grupy Trzask.pl, panem Grzegorzem Chachurą. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą Japonii, Kenii i Omanu, a pan Grzegorz bogato opisywał dziesiątki istotnych informacji, podawał masę ciekawostek dotyczących przedstawianych rejonów świata.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Pieczenie chleba
     • Pieczenie chleba

     • 16 maja 2023r. uczniowie klasy II na zajęciach z edukacji technicznej zapoznali się z procesem pieczenia chleba. Na początku zajęć pokazano uczniom jak wyglądają zboża m. in. Pszenica, żyto i owies oraz zapoznano dzieci z procesem powstawania chleba, który omówiono na podstawie ilustracji. Następnie zapoznano uczniów z przepisem na chleb czosnkowo – ziołowy. Po starannym przygotowaniu się do pracy, wyciągnięto wszystkie składniki i pokazano uczniom jak wyrabia się ciasto na chleb. Następnie uczniowie wałkowali ciasto, smarowali masłem z ziołami i formowali małe chlebki, które układali na blachach. Upieczono je w piekarniku w szkolnej kuchni. Na zakończenie poczęstowano nimi każdego z uczniów. Dziewczynki i chłopcy ze smakiem zajadali się przygotowanym przez nich wcześniej chlebem. Taka inna niż zazwyczaj lekcja bardzo im się podobała,

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • "Były sobie pieniądze"
     • "Były sobie pieniądze"

     • "Były sobie pieniądze" to projektów edukacyjnych realizowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego ZSP w Młodowie. Podczas realizacji projektu podnieśliśmy poziom wiedzy finansowej oraz wprowadziliśmy dzieci w podstawy finansów.

      Cele realizowane są poprzez przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji o finansach .
      Po tych zajęciach dzieci rozumieją:
      wartość pieniądza;
      podstawy zarządzania finansami;
      rolę i funkcję banków.

      Podczas pierwszy zajęć projektu dzieci zapoznały się z historią powstania pieniędzy. Wiedzą, skąd się wzięło powiedzenie: słono za coś zapłacić. Oglądaliśmy film edukacyjny przedstawiający pochodzenie i wygląd pieniędzy na przestrzeni lat. Zdobywaliśmy wiedzę o podstawach ekonomii, kształtowaliśmy zrozumienie wartości nabywczej pieniądza, a także próbowaliśmy swoich sił w sytuacjach kupna i sprzedaży. Poznaliśmy znaczenie pojęcia: budżet domowy. Utworzyliśmy grupową tabelę wydatków rodziców. Kształtowaliśmy kompetencje kluczowe z zakresu matematyki poprzez manipulacje pieniędzmi. W trakcie zabaw doskonaliliśmy umiejętność liczenia na konkretach. Utrwaliliśmy wygląd pieniędzy, a tym samym rozwijaliśmy umiejętność posługiwania się cyframi oznaczającymi nominały banknotów i monet. 6-cio latki, nabyli również szacunku do pracy rąk ludzkich, jako źródła przychodów pieniężnych. Podczas zajęć kształtowaliśmy rozumienie sensu kupna, sprzedaży i płacenia. Na koniec dowiedzieliśmy się co to jest oszczędzanie? Czy warto oszczędzać? Na co warto przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze? Jak oszczędzać?

      ​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • WYCIECZKA DO PARKU ŻYWIOŁÓW ARCHIPELAGU ROZTOCZE W BUDACH
     • WYCIECZKA DO PARKU ŻYWIOŁÓW ARCHIPELAGU ROZTOCZE W BUDACH

     • ​​​​​​17 maja uczniowie klas l - lll wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów w Budach.

      Uczniowie aktywnie spędzili czas na placu zabaw gdzie do dyspozycji były huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele oraz pajęczyna do wspinaczki.

      W labiryncie nikomu nie udało się zagubić, każdy potrafił odnaleźć wyjście.

      Następnie pani przewodnik zabrała ich na wspaniałą

      lekcję historii. Uczniowie poznali Kresy - dawne wschodnie pogranicze Polski. Odwiedzili 26 miniatur od Zamku w Żółkwi poprzez Bramę w Kijowie, Kamieniec Podolski, aż po Krym i Morze Czarne.

      Po zwiedzaniu dzieci miały do dyspozycji duże klocki kreatywne, z których budowały niezwykle budowle. Uczniowie mieli także możliwość posłuchać odgłosu zwierząt żyjących na wsi oraz wydoić krowę.

      Następną atrakcją była wizyta w kopalni złota, gdzie każdy mógł wykopać złoto i zabrać je ze sobą.

      Następnym punktem wycieczki była wizyta w Emprii - krainie zmysłów i żywiołów, gdzie dzieci poznały walory Roztocza,

      angażując wszystkie zmysły.

      Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwilę.

      Dzieci odwiedziły również dwukondygnacyjny plac zabaw, laserowy tor przeszkód oraz podłogę interaktywną.

      Była to niezwykle ciekawa, pouczająca i emocjonująca wycieczka.

      Dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Dni otwarte w Szkole Muzycznej
     • Dni otwarte w Szkole Muzycznej

     • 16 maja klasy I - III uczestniczyły w koncercie zorganizowanym przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubaczowie.

      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i prezenciki.

      ​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Wizyta w mobilnym planetarium
     • Wizyta w mobilnym planetarium

     • Mobilne Planetarium12 maja uczniowie kl. I - III wzięli udział w warsztatach w mobilnym planetarium w Kresowej Osadzie.Seans odbywał się we wnętrzu nadmuchiwanej kopuły. Uczniowie zostali zabrani w podróż do najdalszychza kątków kosmosu.

      Oglądali obrazy nocnego nieba, układy planet i inne obiektyastronomiczne.Zabawy uczniów na placu zabaw w Kresowej Osadzie dopełniły radości z wizyty w Obserwatorium.

      ​​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym