• Feryjne warsztaty
     • Feryjne warsztaty

     • Feryjna zbiórka 3GZ z Młodowa oraz ognisko zuchowe połączone z warsztatami dla uczniów. Gościliśmy wyjątkowe osoby. Bawiliśmy się super

    • Harcerski Konkurs Recytatorski - Winszowanie
     • Harcerski Konkurs Recytatorski - Winszowanie

     • 16 stycznia odbył się II Harcerski Konkurs Recytatorski - Winszowanie „Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok” organizowany przez Hufiec ZHP Lubaczów. W konkursie uczestniczyli zuchy z naszej szkoły z 3GZ "Słoneczka" z Młodowa

      Marcelina Kubiszyn zajęła III miejsce a Fabian i Natalka otrzymali wyróżnienia. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów

    • Edukacja finansowa
     • Edukacja finansowa

     • Tuż przed feriami uczniowie klasy 7 uczestniczyli w spotkaniu online pt. "Poznajmy się! Nazywam się Bank, Bank Spółdzielczy" organizowanym przez Bank Spółdzielczy w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Spotkanie poprowadził Wiceprezes Zarządu Banku BPS Pan Krzysztof Kokot. Uczniowie podczas tego wykładu dowiedzieli się na czym polega idea spółdzielczości, czym charakteryzuje się bankowość spółdzielcza, kto może zostać właścicielem banku, a także czym różnią się banki spółdzielcze od komercyjnych.

    • FERIE NA SPORTOWO – „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”
     • FERIE NA SPORTOWO – „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”

     • Dnia 18.01.2023r. w ramach  FERIE NA SPORTOWO – „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Młodowie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, piłkę ręczną, unihokeja oraz tenisa stołowego – gra indywidualna systemem „każdy z każdym”.

      W kategorii klas VII- VIII

      I miejsce uzyskał Mateusz Kut

      II miejsce Piotr Demus

      III miejsce Krystian Wasyliszyn

      W kategorii klas IV – VI

      I miejsce zdobył Michał Misztal

      II miejsce Julia Hałucha

      III miejsce Łukasz Czucha

      Wszyscy uczniowie w nagrodę za uczestnictwo w rozgrywkach otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Serdecznie gratulujemy!!!

      W naszej szkole odbył się również miniturniej dla wszystkich chętnych zainteresowanych grą w szachy. Partie rozgrywane były na czas 10 minut każdy z każdym. Był to świetny odpoczynek dla ciała po wcześniejszym wysiłku fizycznym i jednocześnie trening dla szarych komórek. 

    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

     • W dniu 14.01.2023r. w Wielkich Oczach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie:  Róża Serkis, Anna Kaciuba, Amelia Połynkiewicz.

       Dziewczyny zajęły I miejsce i zostały Mistrzyniami Powiatu, będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych

      Drużyna chłopców w składzie: Piotr Demus, Mateusz Kut i Piotr Szczygieł zajęła IV miejsce.

      Uczniowie nasi udowodnili kolejny raz, że w tenisie stołowym jesteśmy w czołówce szkół.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

    • Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego 500+
     • Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego 500+

     • Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego 500+:

      od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

      Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

      W tym roku wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS.

      Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:
      ·Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
      ·Portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL
      · Bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.Więcej informacji na: https://www.zus.pl/

    • Bezpieczeństwo podczas ferii
     • Bezpieczeństwo podczas ferii

     • „Bezpieczeństwo podczas ferii”, czyli zabawy na lodzie i nie tylko, to temat przewodni spotkania uczniów klasy III i IV z druhem Ryszardem Antonikiem, które odbyło się 11.01. br.

      W rozmowie ze strażakiem uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób mogą zadbać o siebie i swoich bliskich, jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań.

      Po uważnym wysłuchaniu prelekcji i obejrzeniu filmu edukacyjnego, uczniowie wykonali ilustrowany poradnik pt. „Jak uniknąć niebezpiecznych zachowań, które „kuszą” w czasie ferii?”. Podsumowaniem zajęć był mini konkurs sprawdzający wiedzę i umiejętności opanowane przez uczestników. Aktywność uczniów oraz pomysłowość w zakresie przedstawienia tematu pozwalają przyjąć, że będą umiały zachować się w sytuacji zagrożenia, a także wiedziały, gdzie otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

    • Ferie zimowe 2023 - Gmina Lubaczów
     • Ferie zimowe 2023 - Gmina Lubaczów

     • Propozycje na spędzenie ferii zimowych ma również Gmina Lubaczów.17/18 stycznia można wziąć udział w "Gwiezdnym biwaku z noclegiem". W programie m.in. *Galeria Kolejnictwa Stacja Basznia,*Obserwatorium Astronomicznew Tymcach,*nocleg- Stacja Obserwatorium, *gry i zabawy,*ogniskoZAPISY w Gminny Ośrodek Kultury LubaczówA 27 stycznia odbędzie się Zimowa Wycieczka do Rzeszowa:Teatr Maska – musical „Księżycowe opowieści” , McDonald, zabawaw FlyParku ZAPISY w GOK Gminny Ośrodek Kultury LubaczówOczywiście czeka na Was o wiele atrakcji, bo każdego dnia ferii będzie czekała na Was nowa przygoda.Szczegółowe informacje na stronie:https://www.gminalubaczow.pl/2023/01/12/basniowe-ferie-zimowe-2023/

    • Ferie zimowe 2023
     • Ferie zimowe 2023

     • Dzisiaj ostatni dzień szkoły przed feriami zimowymi. Wszystkim uczniom życzymy odpoczynku i fantastycznej, bezpiecznej zabawy.

      A poniżej przedstawiamy nasze propozycje na spędzenie czasu:

      17.01.2023 Godz. 9.00-13.00

      Uczniowie klas 1-3 i Zuchy

      1. Zajęcia kulinarne: pieczenie ciastek

      2. Gry, zabawy i pląsy zuchowe

      3. Zajęcia plastyczne

      Konkurs plastyczny- ,,Zimowy pejzaż - wykonanie pracy plastycznej

      przedstawiającej zimowy krajobraz (technika dowolna)

      4. Ognisko integracyjne

      18.01.2023

      Godz. 9.00-13.00

      Uczniowie klas IV - VIII

      1. Rozgrywki w piłkę nożną halową grupa mieszana dziewcząt i chłopców - Uczniowie klas IV – VI, Uczniowie klas VII – VIII

      2. Szkolny Turniej Tenisa Stołowego – gra indywidualna - Uczniowie klas IV – VIII

      Godz. 10:00 – 14:00

      3. Miniturniej szachowy. Krótka pogadanka na temat korzyści z gry w szachy bez względu na wiek

    • Poznajemy sposoby na czystą energię
     • Poznajemy sposoby na czystą energię

     • Rośliny też mogą być wykorzystane do wytwarzania energii elektrycznej. Uczniowie kl. 5 uczestniczyli w zajęciach poświęconych OZE. Dowiedzieli się jak naukowcy pracują nad metodami nowych sposobów uzyskiwania energii elektrycznej.

      Duże nadzieje wzbudza metoda uzyskiwania prądu z pustych kolb kukurydzy. Nasi piątoklasiści obejrzeli film prezentujący możliwości nowej metody. Zajęcia zakończyły się zaprojektowaniem i wykonaniem plakatów. Prezentujemy efekt  zaangażowania naszych dzieci.

    • ,,Nie pal przy mnie, proszę"
     • ,,Nie pal przy mnie, proszę"

     • W ramach realizacji programu edukacyjnego ,,Nie pal przy mnie, proszę" uczniowie klasy III wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,Nie pal przy mnie, proszę".Nasza uczennica Kaja Kudyba za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Niesamowity sukces naszych piłkarzy
     • Niesamowity sukces naszych piłkarzy

     • W dniu 16.12.2022r. w Lisich Jamach odbył się Mikołajkowy turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubaczów - podsumowanie Programu „Szkolny Klub Sportowy 2022”. Turniej otworzył Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów wraz z Panią Jolantą Włoch Dyrektorem ZSP w Lisich Jamach. Życzyli wszystkim drużynom sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Uczestnikami turnieju byli chłopcy i dziewczyny –uczniowie szkół podstawowych Gminy Lubaczów z klas IV – VIII, którzy brali udział w Programie „ Szkolny Klub Sportowy 2022”: ZSP w Baszni Dolnej, ZSP w Młodowie, SP w Krowicy Samej oraz SSPzOP w Załużu.

      Klasyfikacja końcowa turnieju:

      1. ZSP Lisie Jamy 10 pkt ( lepszy bilans bramek)

      2. ZSP Młodów 10 pkt

      3. ZSP Basznia Dolna 4 pkt

      4. SP Krowica Sama 3 pkt

      5. SSPzOP Załuże 1pkt

      Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Połynkiewicz, Lena Nazarczuk, Wiktoria Bernacka, Martyna Szwec, Martyna Janczura, Kaciuba Anna, Oliwia Dryblak, Michał Górski, Kacper Rawski, Patryk Antonik, Hubert Młodziński, Piotr Demus, Gruszczyk Łukasz, Kacper Szaj, Mateusz Furgała, Mateusz Hakało.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

    • Konkurs recytatorski „Looking for Talents”
     • Konkurs recytatorski „Looking for Talents”

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas ósmych: Karolina Bernacka, Róża Serkis, Adrian Antosz oraz Krzysztof Waniewski, wzięli udział w XIII edycji konkursu recytatorskiego pt. „Looking for Talents” zorganizowanego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Tematyką spotkania była twórczość Thomasa Stearnsa Eliota amerykańsko-brytyjskiego poety. Nasi młodzi artyści zostali przygotowani przez Panią Edytę Buczko, Panią Paulinę Huk oraz Panią Barbarę Mazurkiewicz. Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu nie obyło się bez sukcesów. Róża Serkis stanęła na podium otrzymując III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Wyróżniony został także Krzysztof Waniewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

    • Wiem wszystko o mojej miejscowości
     • Wiem wszystko o mojej miejscowości

     • Kolejny sukces naszych uczniów! Tym razem swoim talentem artystycznym popisała się uczennica klasy VIII „a”- Vanessa Cozac, zajmując III miejsce w kategorii prac artystycznych w konkursie pt. ,,Wiem wszystko o mojej miejscowości”. W środę 14.12.2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się uroczyste podsumowanie XXV edycji tego konkursu. Wyboru najlepszych prac dokonało: jury, historycy, lokalni plastycy, fotograficy z naszego regionu. Pracę Vanessy pt. ,,Nauczyciel, kierownik Szkoły Podstawowej w Młodowie, Janina Longin”- oceniał zespół pod kierunkiem artysty plastyka z Lubaczowa- Janusza Szpyta. Jak wynika z recenzji ekspertów, nasza laureatka wykazała się dużą sprawnością posługiwania się wielorakimi środkami wyrazu, jakie oferuje rysunek, czyli umiejętnością różnicowania materii, lekkością, zdecydowaniem w natężeniu kreski, bogactwem graficznym w zwartym, klarownym przedstawieniu portretowej postaci. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali nagrody pieniężne. Organizatorami tegorocznej edycji były następujące instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Urząd Miasta Lubaczów, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. Ogromne gratulacje dla naszej laureatki! Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów!

    • "Być jak Ignacy" - kolejne zajęcia
     • "Być jak Ignacy" - kolejne zajęcia

     • W tym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia z programu ,,Być jak Ignacy". Członkowie koła naukowego klasa 8a poznawała tym razem biografię jednego z największych polskich uczonych - Mikołaja Kopernika. Była to świetna okazja do przekazania uczniom podstawowych informacji o zachowaniu naszej planety wobec Słońca, Księżyca i innych planet. Wyjaśnione zostały przy tym także zjawiska takie jak dzień, noc, zmiany pór roku itp. Na koniec lekcji uczniowie zostali zapoznani ze stroną https://stellarium-web.org/, dzięki której mogą w czasie rzeczywistym identyfikować obiekty na wieczornym niebie.

    • Szkoła pełna talentów
     • Szkoła pełna talentów

     • Nasza szkoła jest pełna talentów Z rąk Pani vice-dyrektor Danuty Antonik- Leją uczniowie otrzymali Talenty Powiatu Lubaczowskiego:

      1. Vanessa Cozac Złoty Talent w kategorii Artysta, 

      2. Lena Nazarczuk Złoty Talent w kategorii Sportowiec, 

      3. Karolina Bernacka Srebrny Talent w kategorii Sportowiec, Społecznik, Artysta oraz Brązowy Talent w kategorii Naukowiec, 

      4. Oliwia Cisek Srebrny Talent w kategorii Sportowiec, 

      5. Michał Górski Srebrny Talent w kategorii Sportowiec i Społecznik, 

      6. Jarosław Serafin Srebrny Talent w kategorii Sportowiec, 

      7. Magda Oleszycka Brązowy Talent w kategorii Społecznik i Naukowiec. 

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy Brawo Wy!

    • Spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim
     • Spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim

     • Dnia 13.12.2022r. klasy VIa, VIb i VII wraz z wychowawczyniami odwiedziły ZSP w Baszni Dolnej w celu spotkania z Panem Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali prelekcję pt. „Diduch, drzewko, kutia i podarki” na temat tradycji mikołajkowych i bożonarodzeniowych zwyczajów na terenach Kresów Wschodnich. Młodzież dowiedziała się bardzo wiele na temat przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, poznała pochodzenie choinki czy też skład pocztu Św. Mikołaja. Spotkanie było bardzo ciekawe i angażujące uczniów, którzy wiele wiedzieli na poruszane tematy.

    • Zajęcia z ekologii
     • Zajęcia z ekologii

     • Na zajęciach z ekologii uczniowie kl.7 przeanalizowali jak zmienia się klimat i krajobraz pod wpływem działalności człowieka. Lekcja przy zastosowaniu TIK - okulary VR. Uczniowie mogli zobaczyć lasy tropikalne i tajgę w Rosji a także stosy soli w Boliwii. Widzieli także skutki tornad gdy korzystamy nadmiernie z paliw kopalnych. Czy wybierzemy komfort i wygodę życie czy ocalimy naturalną przyrodę. Jeszcze mamy wybór.

    • Kolejne zajęcia z okularami VR
     • Kolejne zajęcia z okularami VR

     • Tym razem klasa 6a miała możliwość przeniesienia się w świat wirtualnej rzeczywistości dzięki okularom VR firmy Atkin. Uczniowie podziwiali piękną zorzę polarną, selfie wykonane przez łazik Curiosity, start rakiety kosmicznej, elementy anatomii człowieka oraz wiele innych zdjęć i animacji. Nasza szkoła to miejsce, gdzie nowoczesne technologie pozwalają w dużo lepszy sposób poznać otaczający nas świat.