• Szlachetna paczka 2022
     • Szlachetna paczka 2022

     • Przez ostatnie kilka tygodni społeczność naszej szkoły brała udział w zbiórce żywności trwałej i środków czystości w ramach projektu Szlachetna Paczka. Jak co roku uczniowie, ich rodzice oraz wszyscy pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania i hojnie obdarowali potrzebującą rodzinę

      Dziękujemy Wam gorąco i życzymy wszystkiego dobrego od obdarowanej rodziny

    • Sekrety pracy – czyli czego nie wiemy o strażakach?
     • Sekrety pracy – czyli czego nie wiemy o strażakach?

     • „Sekrety pracy – czyli czego nie wiemy o strażakach?” – to temat przewodni spotkania uczniów klasy V z druhem Ryszardem Antonikiem, które odbyło się 8 grudnia br. Tym wydarzeniem rozpoczęliśmy cykl comiesięcznych warsztatów w ramach współpracy z OSP Młodów.

      Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o tajnikach pracy strażaków, ich odwadze, wytrwałości oraz umiejętności współdziałania w trudnych warunkach. Zaproszony gość opowiedział również o najtrudniejszych akcjach, w których uczestniczył. Jedną z nich był udział w gaszeniu największego w Polsce i Europie pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej.

      Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczniów klasy VIIIa i VIIIb pt. „Działania polskich strażaków w kraju i zagranicą”. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne w zakresie wiązania węzłów. Zwieńczeniem spotkania był mini konkurs sprawdzający wiedzę i umiejętności opanowane przez uczestników.

    • WYCIECZKA DO KINA.
     • WYCIECZKA DO KINA.

     • Dnia 5 grudnia 2022r. uczniowie klas: VIIIA i VIIIB wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Multikina w Rzeszowie na film pt., Wszyscy za jednego".To trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad granicami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze jaką dzieci mogą znaleźć w sobie. Z łezką w oku obejrzeliśmy seans i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

    • Piernikowa ozdoba choinkowa
     • Piernikowa ozdoba choinkowa

     • W dniu 8 grudnia dziewczyny z klas VIII wzięły udział w konkursie "Piernikowa ozdoba choinkowa" organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach.

      Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Bernacka, Wiktoria Bernacka, Paulina Mękal, Magda Oleszycka, Amelia Połynkiewicz, Kinga Wróbel z klasy 8a oraz Kinga Lichacz i Julia Trojnar z klasy 8b.

      Po burzliwych obradach jury II miejsce wywalczyły Magda Oleszycka i Amelia Połynkiewicz. Dziewczynom gratulujemy, wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a nagrodzone ozdoby będą zdobić choinkę w Ministerstwie Rolnictwa

    • Wizyta św. Mikołaja
     • Wizyta św. Mikołaja

     • 6 grudnia naszą szkołe zgodnie z tradycja odwiedził Święty Mikołaj. Wraz z pomocnikami dotarł do nas już na początku dnia.

      Obdarował uczniów ,nauczycieli i pracowników szkoły słodkimi upominkami. Wszystkim dopisywał dobry humor i świąteczny nastrój.

      Z okazji Dnia Świętego Mikołaja życzymy wszystkim udanych prezentów, wiele radości i uśmiechu !

    • ,,Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki"
     • ,,Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki"

     • W dniu 01.12.2022 r. uczniowie Nauczania Początkowego wzięli aktywny udział w spektaklu teatralnym pt.,,Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki". Przedstawienie było oferowane przez Teatr Kielecki. Był to wesoły i piękny czas spędzony z twórczością J. Tuwima i J. Brzechwy ulubionymi autorami piszącymi dla najmłodszych

    • Zawody Tenisa Stołowego dla Szkół Podstawowych
     • Zawody Tenisa Stołowego dla Szkół Podstawowych

     • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Zawody Tenisa Stołowego dla Szkół Podstawowych klas VII- VIII dziewcząt i chłopców

                Zespół Szkolno – Przedszkolny w Młodowie dnia 01.12.2022r. był organizatorem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Zawodów Tenisa Stołowego dla Szkół Podstawowych klas VII- VIII dziewcząt i chłopców.

             Wzięła w nich udział młodzież z czterech szkół Gminy Lubaczów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Lisich Jam, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Baszni Dolnej, Szkoły Podstawowej Krowicy Samej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Młodowa. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w kategoriach dziewcząt i chłopców. Oto wyniki naszych zmagań.

      W kategorii dziewcząt:

      I miejsce ZSP Młodów

      II miejsce SP Krowica Sama

      III miejsce ZSP Lisie Jamy

       

      Drużynę dziewcząt Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodowie reprezentowały uczennice: Serkis Róża, Kaciuba Anna i Połynkiewicz Amelia

      W kategorii chłopców:

      I miejsce SP Krowica Sama

      II miejsce ZSP Młodów

      III miejsce ZSP Dasznia Dolna

      IV miejsce ZSP Lisie Jamy

       

      Drużynę chłopców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodowie reprezentowali: Piotr Demus, Mateusz Kut, Piotr Szczygieł.

                  Nagrodzono trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Zwycięscy otrzymali medale i dyplomy.

      Gratulujemy! Mistrz i wicemistrz z każdej kategorii będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych w Wielkich Oczach.

       

       

       

    • Zajęcia VR
     • Zajęcia VR

     • W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się dwa zajęcia wykorzystujące okulary VR oraz oprogramowanie ClassVR. Chłopcy z klasy 7 poznali dzięki tej technologii podstawy anatomii człowieka. Natomiast uczniowie klasy 8b mogli dzięki wirtualnej technologii zobaczyć niesamowite zdjęcia łazika z Księżyca, symulację czarnej dziury oraz zdjęcie Drogi Mlecznej z Chile (takiego zdjęcia nie da się zrobić w Polsce). 

    • III kolejka Ligi Gminnej Szkół Podstawowych Gminy Lubaczów w piłce nożnej.
     • III kolejka Ligi Gminnej Szkół Podstawowych Gminy Lubaczów w piłce nożnej.

     • ZSP Młodów uzyskał III miejsce w turnieju.

      26 listopada w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej odbyła się III kolejka Ligi Gminnej w piłce nożnej, tym razem rywalizowali uczniowie klas I – III szkoły podstawowej.

      Nasza drużyna grała w składzie: Cozac Kamil, Has Sebastian, Janczura Hubert, Piwoda Artur, Jedynowicz Filip, Kowalski Artur, Duda Sebastian, Połynkiewicz Karol, Demus Sylwester.

      Wyniki turnieju:

      ZSP Lisie Jamy 0:0

      SSPzOP Załuże 1:0

      SP Krowica Sama 0:0

      ZSP Basznia Dolna 0:4

      Dziękujemy za wspaniałą grę.

      Tabela Ligi Gminnej po trzech kolejkach:

      1. ZSP Krowica Sama 22 pkt

      2. ZSP Lisie Jamy 20 pkt

      3. ZSP Basznia Dolna 18 pkt

      4. ZSP Młodów 17 pkt

      5. SSPzOP Załuże 5 pkt

      Kolejny turniej w ramach Ligi Gminnej rozegrają chłopcy klas VII – VIII 17 grudnia w Lisich Jamach.

      Życzymy powodzenia naszym uczniom.

    • Andrzejki 2022
     • Andrzejki 2022

     • 24.11.2022 r. odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa.Uczniowie kl. l - lll wraz z wychowawczyniami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznych muzyki.Samorząd Uczniowski zorganizował młodszym kolegom i koleżankom wiele ciekawych atrakcji. Piękne wróżki z magiczną kulą przepowiadały przyszłość. Całość spotkania umilił poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Zabawy, radości i uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni, wrócili do domów, pełni wiary, że spełni się to, co sobie wywrożyli. Oczywiście każdy uczeń wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawąPo południu do zabawy przystąpiły starsze klasy i jak młodsi koledzy i koleżanki bawili się cudownie :D

    • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych
     • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

     • W dniu 25.11.2022r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Nasza drużyna wystąpiła w takim samym składzie jak na zawodach powiatowych - Paulina Antonik, Piotr Szczygieł, Rafał Przybylski oraz Karol Kowalski. Po zaciętej rywalizacji z drużynami z powiatów jarosławskiego, przemyskiego i lubaczowskiego nasza drużyna zajęła bardzo dobre 4 miejsce, biorąc pod uwagę, że był to debiut naszej szkoły na tym szczeblu rozgrywek. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów!

    • Gościnnie druhna Alina Kornaga
     • Gościnnie druhna Alina Kornaga

     • W dniu 22.11.2022 r odwiedziła nasze zuchy druhna Alina, która we wcześniejszych latach prowadziła 3GZ Słoneczka w Młodowie. Dziekujemy za poświęcony czas, przekazanie wielu wskazówek i ciekawostek.

    • Wycieczka klas IV i V
     • Wycieczka klas IV i V

     • Spośród organizowanych działań w okresie jesiennym w naszej szkole, niewątpliwie na uwagę zasługuje wycieczka klas IV I V, która odbyła się 15 listopada 2022 roku. Uczniowie pod opieką wychowawców – Pani Aldony Zaborniak i Pani Barbary Mazurkiewicz oraz Pani Pauliny Huk wybrali się na wycieczkę do Jarosławia.

      Wyprawa miała charakter zarówno rozrywkowy, jak i edukacyjny.

      Pierwszą częścią planu tego dnia było obejrzenie filmu animowanego pt. „Nel i tajemnica Kurokota” w „Kinie na Biegunach”, znajdującego się w galerii handlowej „Stara Ujeżdżalnia”. Po seansie grupa uczniów została zaproszona na posiłek w restauracji Pizza Hut. Nie zabrakło też czasu wolnego na drobne zakupy.

      Następnym punktem planu naszego wyjazdu było zwiedzanie podziemi miasta Jarosław. Jego założycielem był książę kijowski Jarosław Mądry, żyjący w XII wieku, lokując gród na wzgórzu św. Mikołaja – doskonałym miejscu obronnym, nad rzeką San. Od imienia tejże osobliwości powstała nazwa miejscowości.

      Młodzież, pod opieką przewodnika dowiedziała się wielu ciekawych informacji o ówczesnym życiu mieszkańców, poprzez obejrzenie filmu o powstaniu tego rejonu, zwiedzenie rekonstrukcji dawnych izb, które stanowiły centrum życia w XVI-XVII wieku.

      Nasi wychowankowie mieli okazję zapoznania się z historią handlu, tajnikami przewożenia wówczas niemalże niespotykanych na co dzień towarów, m.in. w postaci owoców cytrusowych, rzadkich gatunków ryb, które były transportowane z portu gdańskiego za pomocą wielkich łodzi, wędrujących przez kilkanaście dni linią wodną w drodze powrotnej do zwiedzanego przez nas miasta.

      Niezwykłe wrażenie wywarła opowieść o strasznej powodzi, która mocno zagrażała istnieniu Jarosławia. Prace naprawcze zajęły przybyłym górnikom kilkadziesiąt lat. To dzięki nim możemy nadal cieszyć się i podziwiać uroki tego miejsca.

      Uczniowie z ogromną uwagą przyglądali się wszystkiemu, co ich otaczało. Część edukacyjna wyjazdu mocno ich zdumiła. Słuchali ze zrozumieniem, o czym świadczył fakt, że bezbłędnie odpowiadali na pytania podsumowujące lekcję.

      Za wzorowe zachowanie należy się nagroda! W związku z tym faktem wyruszyliśmy do restauracji Mc’Donald’s, co bardzo ucieszyło młodzież. Każdy miał okazję wykazać się samodzielnością poprzez własny wybór posiłku oraz opłacenie rachunku zamówienia. Po mile spędzonym czasie udaliśmy się do autokaru. Kierowca szczęśliwie i bezpiecznie przywiózł wszystkich do Młodowa. Nasza przygoda dobiegła końca. Miejmy nadzieję, że już niedługo znów nie braknie zachwytów podczas następnej wycieczki.

    • Zielona energia
     • Zielona energia

     • Zielona energia to nasza przyszłość.Uczniowie kl.4 dowiedzieli się jakie są przyjazne planecie sposoby wtwarzania energii elektrycznej.Podsumowaniem zajęć był konkurs rysunkowy. Nagrody książkowe nauczycielki biologii otrzymali: Martyna Kolbuszewska i Kacper Cozac.

      Wyróżnione prace narysowali Jakub Cisek i Patryk Hawrylak.

    • Gminna Liga Piłki Nożnej Dziewcząt
     • Gminna Liga Piłki Nożnej Dziewcząt

     • Dnia 19 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyła się Gminna Liga Piłki Nożnej Dziewcząt klas IV-VI. Nasza drużyna w składzie: Magdalena Lis, Martyna Janczura, Oliwia Cisek Oliwia Dryblak Wiktoria Powoda, Milena Dach,Martina Cybul i Ewa Jabłońska odniosła jedną wygraną i trzy porażki.

      Tabela po I turnieju:

      1.SP Krowica Sama 10 pkt.

      2.ZSP Lisie Jamy 8 pkt.

      3.SSP Załuże 4pkt

      4.ZSP Młodów 3pkt

      5.ZSP Basznia Dolna 2pkt

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

    • ,,Być jak Ignacy..." c.d. programu
     • ,,Być jak Ignacy..." c.d. programu

     • Kolejna lekcja w ramach programu ,,Być jak Ignacy..." została zrealizowana. Tym razem uczniowie klasy 8a zapoznali się z postacią wielkiego naukowca z Polski - Stefana Drzewieckiego, wynalazcy i konstruktora m.in peryskopu oraz łodzi podwodnej zasilanej akumulatorem. Zajęcia te były też okazją do własnej twórczej pracy uczniów - najpierw podczas składania łódki z papieru, a później zapalniczki odpornej na wodę. Efekty naszej pracy i przede wszystkim dobrej zabawy widać na zdjęciach!

    • "Per aspera ad astra"
     • "Per aspera ad astra"

     • 17 listopada 2022 roku uczniowie klasy 8a mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii poświęconej pamięci profesora Franciszka Misztala, która odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lisich Jamach.

      Po części artystycznej reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mini Olimpiadzie Szybowcowej „Smyki na start”. Zawody składały się z dwóch etapów: warsztatów, na których uczestnicy samodzielnie przygotowywali modele szybowców, a następnie zawodów rozgrywanych w konkurencji na najdalszy lot. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali pracownicy Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

      Piotr Szczygieł i Krzysztof Waniewski uplasowali się na wysokich lokatach. Zaszczytne III miejsce zajął Hubert Młodziński.

      Naszym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

      Uczniowie oraz grono pedagogiczne z naszej szkoły rowniez dziś dołączyli do akcji , poprzez napisanie na karteczkach miłych, pozytywnych słów, które następnie zostały wylosowane przez innych uczniów oraz nauczycieli, wywołując uśmiech na twarzy u każdego biorącego udział w zabawie.

      Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.