• Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2022r.
     • Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2022r.

     • Przedstawiamy relację oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Młodowie. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. odprawionej przez ks. Sławomira Szewczaka w kościele parafialnym. Następnie pochód udał się do Parku Niepodległości gdzie odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, przemówienia okolicznościowe i akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod opieką pani Aldony Zaborniak i pana Pawła Młodowca. Obchody zakończył piknik rodzinny, podczas którego można było również zagrać w harcerskie gry terenowe.

    • Spotkanie z Panią Józefą Kornagą
     • Spotkanie z Panią Józefą Kornagą

     • 9 listopada 2022 roku uczniowie klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, w ramach lekcji języka polskiego oraz zajęć bibliotecznych uczestniczyli w spotkaniu z Panią Józefą Kornagą – poetką pochodzącą z okolic Radymna, która obecnie już 30 lat mieszka i pracuje w Lubaczowie. Od kilkunastu lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej. Początek swojej twórczości wiąże z dniem śmierci Wisławy Szymborskiej – 1 lutego 2012 r. Wtedy właśnie powstał jej pierwszy wiersz.

      Naszego specjalnego gościa uroczyście przywitała Pani Dyrektor, wręczając kwiaty i upominek. Do podziękowań za przybycie dołączyły również Pani Małgorzata Antonik i Pani Paulina Huk.

      Twórczyni poezji przedstawiła swój talent literacki, deklamując szereg pięknych dzieł. Występ rozpoczęła wierszem pt. „Tęsknota”. Nie dało się ukryć, że dla Pani Józefy szczególną wartość stanowi nasz kraj , a przede wszystkim obszar Lubaczowa. Świadczą o tym utwory takie, jak: „Ojczyzna”, „Moja mała ojczyzna”, „ Lubaczowska kołysanka”, które w niezwykły sposób przedstawiła swoim słuchaczom.

      Podczas tego przedsięwzięcia klasa miała okazję nie tylko zapoznać się z wyjątkową stroną poezji, ale i z wiedzą na temat wartości rodzinnych, roli spełniania marzeń, szacunku dla drugiego człowieka, między innymi poprzez wysłuchania recytacji wiersza pt. „ Najcenniejszy skarb to miłość”.

      Nasza ciekawa świata młodzież miała okazję do zadawania nurtujących pytań, uzyskując wyczerpujących odpowiedzi.

      Nie zabrakło także chwili wzruszeń. Pani Józefa podzieliła się wieloma doświadczeniami życiowymi. Zainspirowała wszystkich historią powstania wiersza pt. „Mama”, który doskonale oddaje hołd najważniejszej osobie w życiu autorki. Z wielkim przejęciem emocjonalnym odczytała go uczennica kl. V - Wiktoria Zaborniak.

      Nasi wychowankowie mieli przyjemność czynnie uczestniczyć w tym spotkaniu, pięknie prezentując swój talent recytatorski.

      Oto oni:

      1. Michał Górski

      2. Wiktoria Zaborniak

      3. Regina Antonik

      4. Jakub Myklusz

      5. Oliwia Dryblak

      Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani podarunkami, zarówno ze strony naszego wspaniałego gościa, jak i z inicjatywy Pani Małgorzaty Antonik, która doskonale reprezentuje naszą szkolną bibliotekę.

      Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie. Liczymy na ponowne przybycie Pani Józefy Kornagi.

    • Radosny patriotyzm
     • Radosny patriotyzm

     • „Barwy ojczyste” – Czesław Janczarski

      Powiewa flaga,
      gdy wiatr się zerwie.

      A na tej fladzebiel jest i czerwień.
      Czerwień to miłość,
      biel - serce czyste.
      Piękne są naszebarwy ojczyste.

      Radosny patriotyzm świeżo reaktywowanej GZ "Słoneczka" z Młodowa.

    • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • 11 listopada to jeden z najważniejszych dla każdego Polaka dni w roku. Wtedy przecież obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wspominamy wydarzenia sprzed lat kiedy to Polska po 123 latach zaborów odzyskała suwerenność i powróciła na mapy. Uczniowie naszej szkoły z okazji tego wydarzania, pod opieką pani Aldony Zaborniak i pana Pawła Młodowca, przygotowali uroczystą akademię. Odbyła się ona w szkole w przeddzień święta – 10 listopada.

      Dzisiaj przedstawiamy zdjęcia z tej uroczystości. Jutro natomiast opublikujemy zdjęcia z oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

    • Kolejna Edycja Ligi Gminnej Szkół Gminy Lubaczów
     • Kolejna Edycja Ligi Gminnej Szkół Gminy Lubaczów

     • Ruszyła X Edycja Ligi Gminnej Szkół Gminy Lubaczów 2022/2023

      W sobotę 5 listopada 2022 r. w Zespole Szkolno– Przedszkolnym w Baszni Dolnej rozpoczęły się rozgrywki w ramach X Edycji Ligi Gminnej Szkół 2022/2023. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel. Uczestnikami rozgrywek są dziewczyny i chłopcy – uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Lubaczów, podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I–III, IV-VI, VII-VIII.

      Pierwszy turniej Ligi rozegrali chłopcy klas IV-VI. Udział wzięło 5 szkół z terenu Gminy Lubaczów: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu, Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, ZSP Młodów i Zsp Basznia Dolna.

      Wyniki :

      ZSP Basznia Dolna- ZSP Młodów 0:3

      SP Krowica- SSP Załuże 4:0

      ZSP Młodów- SP Krowica 0:1

      ZSP Lisie Jamy- ZSP Basznia 1:1

      SP Krowica- ZSP Lisie Jamy 1:1

      SSP Załuże- ZSP Młodów 0:10

      ZSP Lisie Jamy- SSP Załuże 2:0

      ZSP Basznia Dolna- SP Krowica 0:2

      SSP Załuże- ZSP Basznia Dolna 0:2

      ZSP Młodów- ZSP Lisie Jamy 2:0

      Tabela:

      Krowica- 10 pkt

      Młodów- 9 pkt

      Lisie Jamy- 5 pkt

      Basznia Dolna- 4 pkt

      Załuże- 0 pkt

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Bernacki, Łukasz Gruszczyk, Michał Górski, Kacper Szaj, Łukasz Czucha, Michał Misztal, Jarosław Serafin i Kacper Rawski.

      Kolejny turniej w ramach Ligi Gminnej rozegrają dziewczyny klas IV-VI, 19 listopada w Lisich Jamach.

    • Spotkanie ze strażakami
     • Spotkanie ze strażakami

     • We wtorek 8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodowie. Dzieci i młodzież mieli okazję zobaczyć jak wygląda wóz strażacki i sprzęt pożarniczo – ratunkowy, przymierzyć hełm czy kurtkę. Ale przede wszystkim była to okazja do przypomnienia sobie bardzo ważnych zagadnień dotyczących bezpieczeństwach. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, usłyszeliśmy między innymi o zagrożeniu ze strony czadu i poruszyliśmy zagadnienia związane z bezpieczeństwem na zbiornikach wodnych.

    • Charytatywne dyktando online
     • Charytatywne dyktando online

     • W dniach 11-13.11.2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim uczestniczyć każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

      Środki zgromadzone w ramach tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wysłała już osiem tirów z towarem o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda zbieramy środki na kolejnego tira.

      Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

      http://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

      Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, a treść dyktanda przygotowana została jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

    • Zakupy w ramach NPRC 2.0 zakończone
     • Zakupy w ramach NPRC 2.0 zakończone

     • Biblioteka szkolna zakończyła zakupy książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Księgozbiór biblioteczny wzbogacił się o 460 egzemplarzy nowych książek, wśród których znalazły się pozycje zaproponowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Zapraszam do korzystania z zasobów naszej biblioteki.

    • Sukces na Powiatowych IMS w Szachach Drużynowych
     • Sukces na Powiatowych IMS w Szachach Drużynowych

     • W sobotę 29.10 odbyły się Powiatowe IMS w Szachach Drużynowych w Wielkich Oczach. Naszą drużynę reprezentowali: Paulina Antonik, Piotr Szczygieł, Karol Kowalski oraz Rafał Przybylski wraz z opiekunem p. Bartoszem Kosiorem. Po bardzo wyrównanej i emocjonującej grze nasza szkoła zajęła II miejsce ustępując gospodarzom turnieju i pokonując drużynę z Oleszyc. Dzięki temu będziemy reprezentowali powiat na zawodach rejonowych. Gratulujemy zawodnikom ogromnego sukcesu i mamy nadzieję, że to osiągnięcie zachęci innych uczniów do gry w szachy.

      Jednocześnie przypominamy i zachęcamy wszystkie uczennice i uczniów naszej szkoły z klas 4-8 do uczestnictwa w zajęciach szachowych prowadzonych przez p. Bartosza Kosiora. 

       

    • VI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy i Kreatywności dotyczącego prof. Franciszka Misztala
     • VI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy i Kreatywności dotyczącego prof. Franciszka Misztala

     • „Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju…” to temat przewodni szóstej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy i Kreatywności dotyczącego biografii prof. Franciszka Misztala, który odbył się 27.10.2022 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lisich Jamach. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Priorytetowym celem turnieju jest promocja wiedzy o Franciszku Misztalu, cenionym w kraju i za granicą profesorze, konstruktorze maszyn lotniczych i elementów konstrukcyjnych, znajdujących zastosowanie w polskim przemyśle lotniczym. Uczniowie naszej szkoły - Tobiasz Dudziak oraz Karol Kowalski zaprezentowali imponujący poziom wiedzy o życiu profesora, zarówno w aspekcie osiągnięć naukowych, jak i kariery zawodowej. Uwieńczeniem zmagań uczestników reprezentujących naszą szkołę było wyróżnienie Karola Kowalskiego i dyplom uczestnictwa Tobiasza Dudziaka. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

    • Lekcja w kinie
     • Lekcja w kinie

     • 27 października dzieci z klas I - III wraz z wychowawczyniami wybrały się w krótką podróż do MDK w Lubaczowie gdzie uczestniczyły w lekcji pt. ,,Więc chodź, narysuj mój świat - jak powstają filmy animowane?"

      Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się jak powstały pierwsze filmy animowane, odkryli na czym polega praca animatora i jak można nim zostać.

      Zobaczyli jak można ożywić postacie z bajek, a także dowiedzieli się jak współcześnie powstają filmy animowane.

      Wszyscy z zaciekawieniem słuchali co mówił prowadzący.

      Dzięki tej lekcji dowiedzieli się, że film animowany powstaje bardzo długo i jest dziełem kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu osób.

      Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu twórców ,,Shreka " pt. ,, Urwis". Dzieci poznały sympatycznych bohaterów filmu. Wszyscy uczniowie pozytywnie ocenili spotkanie i zadowoleni wrócili do szkoły.

      To była bardzo interesująca multimedialna lekcja.

       

    • Projektujemy w ramach "Laboratoriów Przyszłości"
     • Projektujemy w ramach "Laboratoriów Przyszłości"

     • Projekt "Laboratoria Przyszłości" trwa. Uczymy się m.in. projektować obiekty 3d i potem drukować je na drukarce 3d.

      Na zajęciach 36.10.2022 powstał przyjazny "duszek". W tym czasie grupa uczniów pracowała już nad kolejnymi modelami. Temat to "Coś żywego"

    • ,Dzień Piżamy" w Przedszkolu
     • ,Dzień Piżamy" w Przedszkolu

     • 26 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był ,,Dzień Piżamy". W tym dniu przedszkolaki z grupy ,,Liski" usłyszały kolejną bajkę terapeutyczną w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,, Bajki pomagajki"

    • Pasowanie Pierwszoklasistów
     • Pasowanie Pierwszoklasistów

     • Dnia 25.10.2022 roku 7 dziewczynek i 10 chłopców zostało przyjętych do Braci Uczniowskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego Pierwszaka moment, uczniowie z klasy I przedstawili swoje umiejętności w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawczynię Panią Bożenę Kidę. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, wykazali się wiedzą o otaczającym świecie, ruchu drogowym i znajomością zasad które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej, recytowali i odpowiadali także na pytania o swojej ojczyźnie. Swoją wiedzą i postawą w czasie całej uroczystości udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu ślubowania Pani Wicedyrektor szkoły Danuta Antonik- Leja dokonała symbolicznego pasowania ołówkiem wypowiadając słowa: „Pasuje Cię na ucznia klasy 1” Z okazji tej uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kuferek niespodziankę od Rady Rodziców, oraz przybory do zajęć ufundowane przez Urząd Gminy Lubaczów.

    • Warsztaty organizowane przez PCPR
     • Warsztaty organizowane przez PCPR

     • W dniach 20-21 października uczniowie klas IV, V oraz VII wzięli udział w warsztatach organizowanych przez PCPR w Lubaczowie pod hasłem "Gdy rozum śpi budzą się demony".
      Warsztaty poświęcone były trudnemu tematowi jakim jest przemoc. Uczniowie dowiedzieli się czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje, a następnie w grupach wykonali plakaty związane z tematem zajęć. Dziękujemy pani pedagog Marzenie Witkoś za poświęcony czas i bardzo ciekawe warsztaty.

      M. Antonik

    • Pierwsze zajęcia z programu ,,Być jak Ignacy"
     • Pierwsze zajęcia z programu ,,Być jak Ignacy"

     • Za nami pierwsze zajęcia z I etapu programu ,,Być jak Ignacy" dotyczącego cząstek elementarnych i chemii w życiu codziennym. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o atomach, dowiedzieli się skąd pochodzą wszystkie pierwiastki budujące nasz świat i Wszechświat oraz wysłuchali listu od robota Blu,
      w poznali najważniejsze wiadomości z życia Marii Skłodowskiej-Curie. Brali również udział w mini konkursach dotyczących wiedzy o atomie i zastosowaniu pierwiastków. Kolejne zajęcia przed nami, będzie na pewno tylko ciekawiej ! :) 

       

    • Zostaw liście jeżom
     • Zostaw liście jeżom

     • Jesień to czas, kiedy robimy ostatnie porządki  ogrodach i na działkach,  najczęściej zgarniając wszelkie liście do worków, które potem są wywożone do kompostowni. Tam, gdzie możemy, zostawiajmy przynajmniej część liści. Może w ten sposób uratujemy jeża albo inne zwierzę? Liście dla jeża to znakomity domek na zimę!

    • Kolejne sukcesy sportowe
     • Kolejne sukcesy sportowe

     • Kolejne sukcesy naszej szkoły w Powiatowych Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowo – Indywidualnych Biegach Przełajowych.

      W sobotę 8 października odbyły się w Lubaczowie Mistrzostwa Powiatu w Indywidualno – Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z powiatu lubaczowskiego. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre miejsca zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

      Igrzyska Dzieci w kategorii dziewcząt:

      Lena Nazarczuk - I miejsce – Mistrz Powiatu

      Oliwia Dryblak – VIII miejsce

      Oliwia Cisek – X miejsce

      W klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły III miejsce

      W kategorii chłopców w klasyfikacji drużynowej, zawodnicy zajęli VI miejsce.

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

      W kategorii dziewcząt II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

      Skład drużyny: Karolina Bernacka, Ważna Amelia, Kornaga Wiktoria, Połynkiewicz Amelia, Bernacka Wiktoria, Paulina Mękal. Dziewczyny będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się na wiosnę.

      W kategorii chłopców VI miejsce w klasyfikacji drużynowej.

      Skład drużyny: Daniel Antonik, Karol Kowalski, Piotr Szczygieł, Hubert Młodziński.

      Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

    • VII edycja konkursu ,,Być jak Ignacy"
     • VII edycja konkursu ,,Być jak Ignacy"

     • Nasza szkoła rozpoczęła swój udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Być jak Ignacy", którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Podczas trwającej aż do końca maja rywalizacji uczniowie klasy 8a członkowie Koła Naukowego ,,Ciekawi Świata" będą wykonywali wiele ciekawych doświadczeń, zadań oraz poszerzali swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki - chemii, fizyki, matematyki oraz ekonomii.Ponadto poznają lepiej polskich, wybitnych naukowców z różnych epok.  Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie https://bycjakignacy.pl/