• XX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w warcabach 100-polowych
     • XX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w warcabach 100-polowych

     • 15 czerwca na Hali Sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej zostały rozegrane, po dwóch latach przerwy spowodowanej koronawiruserm XX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w warcabach 100-polowych.

      W turnieju wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn.  Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach, w każdej po pięć drużyn. Zwycięzcy swoich grup zagrali Finał, natomiast drużyny z drugich miejsc, mecz o trzecie miejsce.

       

       

    • The Big Challenge
     • The Big Challenge

     • The Big Challenge – wyniki konkursu

      Podsumowanie i uroczyste rozdanie nagród za udział i wyniki w międzynarodowym konkursie The Big Challenge z języka angielskiego odbyło się 13.06.2022r. w naszej szkole. 62 uczniów z klas IV-VIII, pod kierunkiem pani Edyty Buczko oraz pani Barbary Mazurkiewicz, wzięło udział w konkursie, do którego przystąpiło tysiące uczniów z całej Polski, a także Europy.

      Najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:

      Level 4:

      1. Emilia Kornaga (VIIIa) – II miejsce w szkole,
      2. Szymon Górecki (VIIIa)
      3. Patryk Mazepa (VIIIb)

      Level 3

      1. Krzysztof Waniewski (VIIa) – I miejsce w szkole,
      2. Vanessa Cozac (VIIa)
      3. Adrian Antosz (VIIb)

      Level 2

      1. Wojciech Kowalski (VI) – III miejsce w szkole,
      2. Julia Połynkiewicz (VI)
      3. Izabela Dybko (VI)

      Level 1

      1. Tobiasz Dudziak (Va) – IV miejsce w szkole,
      2. Wiktoria Zaborniak (IV) – nagroda specjalna
      3. Dagmara Szajer (Va)

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia, nagrody gwarantowane i nagrody specjalne. Serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów i jeszcze lepszych wyników w następnym roku szkolnym!

      Organizatorki

    • Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów
     • Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów

     • W dniu 9 czerwca 2022 r. na „Orliku” w Baszni Dolnej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie brali udział w ostatnim, czwartym turnieju piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów.

      W Turnieju brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z każdej szkoły, w dwóch kategoriach „klasowych”: klasa IV-VI, klasa VII-VIII. Drużyny te rozegrały po jednym turnieju w każdej kategorii.

      Po rozegranym ostatnim, czwartym turnieju podsumowano zdobyte przez wszystkie drużyny punkty, w efekcie czego został ustalony następujący ranking szkół:

      I miejsce – Szkoła Podstawowa w Baszni Dolnej – 31 pkt

      II miejsce – Szkoła Podstawowa w Młodowie – 26 pkt

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej – 19 pkt

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach – 18 pkt

      V miejsce – Szkoła Podstawowa w Załużu – 11 pkt

      Tego dnia na „Orliku” w Baszni Dolnej z rąk Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla każda ze szkół otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.

    • „Liski” i „Słoneczka” odwiedziły Szkołę Muzyczną
     • „Liski” i „Słoneczka” odwiedziły Szkołę Muzyczną

     • Dzieci z grupy „Liski” i „Słoneczka” odwiedziły Szkołę Muzyczną.

      Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów.

      Dzieci wysłuchały koncertu młodego muzyka - ucznia szkoły.

      Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość samodzielnego grania na wybranym instrumencie. Mamy nadzieję, że wycieczka do Szkoły Muzycznej zachęci w przyszłości niektóre dzieci do rozpoczęcia muzycznej przygody.

      Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki odpoczęły na rynku przy fontannie i odwiedziły lodziarnie.

    • ZOO ...
     • ZOO ...

     • W dniu 10 czerwca kl.I i II wybrała się na wycieczkę do ZOO w Zamościu. Wizyta w ZOO okazała się wspaniałym przeżyciem a także atrakcyjną lekcją przyrody. Dzieci miały okazję podziwiać z bliska niespotykane w Polsce zwierzęta. Dodatkową atrakcją był Rynek Starego Miasta i jego zabytki. Wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami i zakupem pamiątek. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu.

    • Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie i bezpiecznie"
     • Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie i bezpiecznie"

     • W dniu 9 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie i bezpiecznie".

      Z tej okazji klasy 0-8 wzięły udział w warsztatach tematycznych. Spotkanie z policjantką mł. asp. Anną Hanus-Witko dotyczyło tematu " Bezpieczne wakacje".

      Pan Mateusz Mazur - dietetyk z klubu fitness "ImPuls", uświadomił naszym uczniom jak jeść zdrowo i zarazem smacznie. Pani Renata Ważny - trener personalny z klubu fitness "ImPuls" wycisnęła z najmłodszych dzieci siódme poty. Było intensywnie i zabawnie.

      Panie z PPP w Lubaczowie Alicja Hyra i Sylwia Galimska przeprowadziły zajęcia warsztatowe na temat "Uzależnień behawioralnych". Uczniowie licznie i chętnie wzięli udział w zajęciach, uważnie słuchali rad specjalistów, a następnie udali się na plac szkolny w celu doświadczenia stanów upojenia alkoholowego wykorzystując alkogogle udostępnione przez Urząd Gminy w Lubaczowie Referat Organizacyjny i Oświaty.

       Po eksperymencie uczniowie wrócili do swoich klas i pod czujnym okiem wychowawców przygotowywali potrawy do konkursów kulinarnych. Koordynatorami akcji były: Pedagog szkolny: Monika Antonik oraz Nauczyciel geografii: Małgorzata Mendyk

       

       

      W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie odbyły się konkursy:

      Plastyczny - "Chcę być zdrowy!" Jury w składzie: Danuta Kędzior Edyta Buczko Katarzyna Milo, wyłoniło zwycięzców: 1 miejsce: Malwina Ważna klasa II 2 miejsce: Dorota Cisek klasa II 3 miejsce: Barbara Andryszczyk klasa II, wyróżnienia: Katarzyna Horoń, Hubert Janczura oboje z klasy I.

      Konkurs plastyczny "Kolorowy talerz" Jury: Małgorzata Mendyk Danuta Antonik-Leja Monika Antonik Zwycięzcy: 1 miejsce Maja Tworko 2 miejsce Magdalena Czucha 3 miejsce Weronika Bereżańska

      Konkurs filmowy "Aktywne sposoby spędzania czasu wolnego" Jury: Artur Guzek Iwona Furgała Anna Mamczura Zwycięzcy: 1 miejsce: klasa VI 2 miejsce : klasa VII a 3 miejsce : klasa V b

      Konkursy kulinarne Jury: Czesława Kopciuch Danuta Antonik-Leja Monika Antonik "Kolorowe znaczy zdrowe" 1 miejsce - klasa II 2 miejsce - klasa I 3 miejsce - klasa III "Co zamiast chipsów? " 1 miejsce - klasa V a 2 miejsce - klasa IV 3 miejsce - klasa VI "Witaminy na talerzu" 1 miejsce - klasa VII a 2 miejsce - klasa VII b 3 miejsce - klasa VIII b

      Wszyscy zwycięzcy z rąk Pani Wice-dyrektor Danuty Antonik-Leja otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów.

      Serdecznie dziękujemy.

    • PSP w Lubaczowie i OSP w Młodowie
     • PSP w Lubaczowie i OSP w Młodowie

     • W dniach 6 i 8 czerwca uczniowie naszej szkoły z klasy III i IV spotkali się z przedstawicielami PSP w Lubaczowie i OSP w Młodowie.

      Podczas odwiedzin dzieci poznały specyfikę pracy strażaków, oraz wyposażenie wozów strażackich.

      Podczas spotkania strażacy opowiedzieli o różnych ciekawostkach związanych z ich trudną i odpowiedzialną pracą.

      Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

    • Piknik rekreacyjno – sportowy
     • Piknik rekreacyjno – sportowy

     • 7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Młodowie odbył się Piknik rekreacyjno – sportowy w ramach świętowania Dnia Dziecka. Liczne atrakcje, z których tego dnia korzystali uczniowie, zostały zorganizowane i sfinansowane przez Radę Rodziców.

      Nasi uczniowie mieli okazję bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz w olbrzymich kulach, rozegrać mecze piłki nożnej, spotkać się z panem Ryszardem Antonikiem z OSP w Młodowie oraz ratownikiem medycznym.

      Rodzice zapewnili również poczęstunek dla dzieci, każdy uczeń mógł poczęstować się popcorn lub watę cukrową, a na pamiątkę tego dnia wszyscy otrzymali drewniane yo-yo.

      Młodsi i starsi uczniowie spędzili ten dzień aktywnie i z uśmiechem na twarzach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie uroczystości, która zapewniła dzieciom mnóstwo wrażeń i atrakcji.

    • Spartakiada Przedszkolaków
     • Spartakiada Przedszkolaków

     • W poniedziałek, 6 czerwca, nasze przedszkolaki wzięły udział w II Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków „ Więcej Ruchu Dla Maluchów” w Lisich Jamach.

      Dla dzieci przygotowano kilka konkurencji, m.in. sztafeta, tor przeszkód, wyścigi z piłką ,bieg z kubkiem wody.

      Mieliśmy świetną drużynę która głośno nam dopingowała. Nasze przedszkolaki pod nazwą „ Słoneczka” występujące w białych koszulkach zdobyły II miejsce i Puchar.

      Gratulacje dla najmłodszych.

    • Wycieczczka do Zakopanego
     • Wycieczczka do Zakopanego

     • Uczniowie klas 8a, 8b, 7a i 7b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, w dniach 1-2 czerwca 2022 wzięli udział w szkolnej wycieczce do Zakopanego.

      W pierwszym dniu pod opieką przewodnika górskiego pokonali trasę do Morskiego Oka a po południu skorzystali z atrakcji Aqua Parku.

      W drugim dniu przewodnik podczas spaceru przedstawił uczestnikom główne atrakcje turystyczne Zakopanego w tym także Centrum Edukacji Przyrodniczej, następnie uczniowie wjechali kolejką na Gubałówkę gdzie mogli podziwiać panoramę Tatr po czym odwiedzili zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku.

      Po obiedzie udali się do Sanktuarium na Krzeptówkach i pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji wyruszyli w drogę powrotną do Młodowa. Dodatkowym atutem tego wyjazdu była wręcz wymarzona pogoda.

    • Nowości książkowe w bibliotece szkolnej ...
     • Nowości książkowe w bibliotece szkolnej ...

     • Nowości książkowe w bibliotece szkolnej w ramach NPRCZ 2.0 na lata 2021 – 2025.

       

      Z wielką radością informujemy, że mamy już w bibliotece szkolnej pierwszą partię nowych książek!

      Są to przede wszystkim nowości rekomendowane przez uczniów, samorząd szkolny, nauczycieli, rodziców a także pracowników szkoły. Wszystkie pozycje zostały zakupione dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 – edycja 2022 r. oraz wkładowi własnemu Gminy Lubaczów.

          Teraz czeka nas szybkie opracowanie zakupionych pozycji, byście drodzy uczniowie mogli jak najszybciej wypożyczać proponowane książki.

          Tymczasem serdecznie zapraszam do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki !

     • Odwiedziny ...

     • W czwartek grupę " Słoneczka" odwiedziła pani Sylwia Czucha z Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodowie. Pani Sylwia, przyniosła ze sobą kilka ciekawych, kolorowych książek i przeczytała jedną z nich. 

      Przedszkolaki chętnie rozmawiały z panią bibliotekarką o swoich ulubionych książkach oraz podzieliły się wiedzą na temat tego jak  i dlaczego należy szanować książki. 

    • Klasa 5ai na spacerze po Lubaczowi
     • Klasa 5ai na spacerze po Lubaczowi

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. 5a i 6 udali się na spacer po Lubaczowie, gdzie przeszli questing rozwiązując zagadki dotyczące różnych miejsc.

      Odwiedzili także muzeum, gdzie poznali warunki przyrodniczo- społeczne okolic na przestrzeni 2000 lat.

      Oczywistym punktem wycieczki były lody i inne dostępne przysmaki.

    • WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ
     • WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

     • WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

      🎼🎹🎻🎼🎷🎸🎼

      W dniu 03.06.2022 dzieci z grupy Jagódki odwiedziły Szkołę Muzyczną.

      Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat dźwięków i instrumentów.

      Dziękujemy Panu Andrzejowi za poświęcony nam czas.

      Radośni, uśmiechnięci i pełni nowych wrażeń na koniec udaliśmy się na pyszne ciasteczka.😊😊😊😊😊

    • Dzień Dziecka klas IV I V „b”
     • Dzień Dziecka klas IV I V „b”

     • Dzień Dziecka zasługuje na szczególne świętowanie ! 1 czerwca uczniowie klas IV I V „b” wraz z opiekunami udali się na spacer do lasu, którego punktem docelowym była zabawa na pobliskim placu zabaw.

      Dzieci otrzymały również słodkie upominki, z których byli bardzo zadowoleni. Na całe szczęście i tym razem pogoda nam dopisała. Chwilę po dotarciu do szkoły zaczął padać deszcz, ale wówczas wszyscy byli już bezpieczni.

      Nauczyciele zorganizowali także szkolne kino. Został wyświetlony film, który szczególnie przypadł do gustu naszym podopiecznym. To był kolejny bardzo miły dzień!

    • Uczniowie klas IV I V „b” w obiekcie rekreacyjnym Państwa Połynkiewiczów
     • Uczniowie klas IV I V „b” w obiekcie rekreacyjnym Państwa Połynkiewiczów

     • W tym roku uczniowie klas IV I V „b” zaczęli obchody swojego święta już 31 maja.

      Wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Hurcza, gdzie w obiekcie rekreacyjnym Państwa Połynkiewiczów bardzo miło spędzili czas.

      Ogromnym atutem tego dnia była przepiękna, słoneczna pogoda. Na naszych podopiecznych czekały rozmaite atrakcje, m.in. dmuchane zjeżdżalnie oraz kule. Ochoczo przystąpili do wspólnej zabawy oraz różnych rozgrywek sportowych.

      Grupa chłopców z klasy V postanowiła poświęcić czas na wędkowanie nad pobliskim stawem. Złowili mnóstwo ryb, mniejszych i większych, dodatkowo w różnych kolorach. Po zrobieniu kilku zdjęć wszystkie żyjątka wróciły do wody.

      Pora na posiłek! Nie obyłoby się bez pomocy Pana Pawła, który rozpalił ognisko oraz pilnował, aby każdy otrzymał idealnie wypieczoną kiełbaskę.

      Kluczowym punktem wycieczki było spotkanie z Panem Jerzym Pałczyńskim- właścicielem Api- Raju, czyli ogrodu pszczelarskiego, pełnego uli oraz pięknych, kolorowych kwiatów. Główną zaletą tego miejsca jest możliwość apiterapii – leczenia górnych dróg oddechowych poprzez wdychanie zapachów prosto z ula. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się, jakie właściwości posiadają produkty tworzone przez pracowite pszczoły. Uświadomiły sobie, jak ważna jest ich rola w naszym życiu. Każdy skosztował prawdziwego miodu oraz pyłku kwiatowego. Pan Pałczyński zabrał ze sobą także dobrze zabezpieczony miodowy plaster, na którym znajdowało się mnóstwo pszczół. Wśród stada znajdowała się także Królowa. Uczniowie odnaleźli ją bez trudu. To spotkanie bardzo ich zaciekawiło, wykazali się również dużą wiedzą na temat pszczelarstwa, za co zostali pochwaleni.

      Po wielogodzinnej zabawie wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły. Najlepszym dowodem na to, iż był to cudowny dzień, były szerokie uśmiechy i mnóstwo pozytywnej energii.