•   „Mała książka – wielki człowiek”
          • „Mała książka – wielki człowiek”

          •                            „Mała książka – wielki człowiek”

                     W ramach realizacji kolejnej edycji kampanii realizowanej przez Instytut Książki pt. „Mała książka wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych dnia 02.11.2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

                    Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania sprawności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótki film o czytaniu. Odgadywali też bajkowe zagadki, recytowali wiersze polskich autorów dziecięcych. Zostali również zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej oraz dowiedzieli się również dlaczego i jak należy dbać o książki. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie.

                  Każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki oraz Wyprawkę Czytelniczą w skład której wchodzą:

             1.  „Pierwsze abecadło” jest to antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki – Iwony Chmielewskiej;

             2. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – to broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

             3.  Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

                  Zapraszamy serdecznie pierwszoklasistów do biblioteki szkolnej. Życzymy, aby miłość do książki towarzyszyła naszym uczniom na co dzień, bo książki to kopalnie wiedzy i wszelakiej mądrości, dlatego warto z nimi obcować jak najczęściej.

             

        • Podsumowanie akcji zbierania karmy
          • Podsumowanie akcji zbierania karmy

          • Podsumowanie akcji zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt z naszego powiatu zorganizowanej przez Samorząd Szkolny we współpracy z pedagogiem.

            Serdeczne podziękowania dla uczniów oraz ich rodziców, którzy wsparli akcję Szczególne brawa dla klas III i IV za największe zaangażowanie w zbiórkę. Osobiście organizatorom i dzieciom podziękowali Państwo Katarzyna i Józef Batorowie wraz ze swoją uroczą podopieczną Sarą dzięki Waszym odwiedzinom nasi uczniowie zobaczyli, że są ludzie wielkiego serca, którzy bezinteresownie pomagają porzuconym zwierzętom.

            Liczymy, że rozmowa z Państwem oraz przecudna Sara poruszyły i wzbudziły w sercach dzieci wrażliwość na krzywdę naszych braci mniejszych Wielki szacunek dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji. DZIĘKUJEMY!!!

        • Karmnik dla Ptaków
          • Karmnik dla Ptaków

          • Karmnik dla Ptaków z recyklingu.

            Zbliża się pomału Zima, co za tym idzie?

            Ptaki będą potrzebowały Naszej pomocy.

            W ramach kółka konstrukcyjno – modelarskiego  uczniowie wykonali karmniki dla ptaków.

            Do wykonania użyliśmy niepotrzebnych butelek typu pet .

            Połączyliśmy 2 w jednym, pomożemy ptakom i daliśmy drugie życie niepotrzebnym już butelkom.

            W galerii można pooglądać efekty naszej pracy.

        • Czytanie na dywanie
          • Czytanie na dywanie

          •          W akcji „Czytanie na dywanie” dzieci z przedszkola uczestniczą już od czasu realizacji przedsięwzięć podjętych w ramach programu „Książki naszych marzeń”. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy cykliczne spotkania w grupie dzieci sześcioletnich, pięcioletnich oraz czteroletnich.  

            Celem ich jest kształtowanie  wśród dzieci nawyku obcowania z książką i rozwijania od najmłodszych lat kompetencji czytelniczych. Czytanie tekstu połączone jest z rozmową i zabawami wokół tematu. Pierwszą książeczkę w bieżącym roku szkolnym najmłodszym przedszkolakom przeczytała pani bibliotekarka. Była to bajeczka z Serii „Mądra Mysz”- „Maks idzie do przedszkola”. Treść utworu nawiązywała do przeżyć i sytuacji bliskich tej grupie.

        • Zostaw jeżom opadłe liście
          • Zostaw jeżom opadłe liście

          • W listopadzie obowiązuje hasło „Zostaw jeżom opadłe liście.”

            Opadłe liście i powstała z nich próchnica dają schronienie i zapewniają pokarm wielu organizmom – bezkręgowcom, np. owadom i pajęczakom, jak i większym zwierzętom – gryzoniom czy jeżom.

             

            „Drobne organizmy glebowe (np. nicienie, wrotki, skoczogonki), choć często niewidoczne gołym okiem, pełnią kluczową rolę dla funkcjonowania przyrody.

             

            W liściach chętnie żerują ptaki – drozdy, strzyżyki, grzywacze, ptaki krukowate, dla których stanowią one jesienną i zimową spiżarnię.

             

            Parki, ogrody i trawniki pozbawione liści są ubogie pod względem ilości zamieszkujących je zwierząt.

             

            Jeśli koniecznie musimy oczyścić ze wszystkich liści nasze posesje zostawmy chociaż stertę w kącie ogrodu dla naszych zwierząt.

             

            Wysyłajcie zdjęcia sterty liści które przeznaczacie dla jeży na Messangera szkoły.

        • 1 listopada w przedszkolu
          • 1 listopada w przedszkolu

          • 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Jest to dla nas Polaków czas szczególny, w którym wspominamy tych, którzy odeszli, zastanawiamy się nad przemijaniem i sensem naszego życia. W związku z tym istotne jest, aby dziecko wiedziało jaki jest sens i znaczenie tego święta.

            Dlatego też dnia 30 października starszaki z przedszkola Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie odwiedziły cmentarz Wojskowy . Przedszkolaki zapaliły przy pomniku znicze.

            Była to niepowtarzalna szansa, aby przekazać dzieciom  cząstkę polskiej obyczajowości jaką jest pamięć o zmarłych - tych najbliższych i tych, na których grobach nikt od dawna nie zapalił symbolicznego światełka

        • Dzień Dyni
          • Dzień Dyni

          • Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc w naszym przedszkolu obchodziliśmy „ Dzień Dyni”. Wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo lub czerwono można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

            Dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań, tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

            Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab.

            Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, malowanie dyń „rosnącą farbą”, powstałe piękne prace.

            Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

          • Pamięć Poległych Żołnierzy

          • 29 listopada 3 GZ "Słoneczka" wraz z uczniami klasy drugiej uczciła pamięć poległych żołnierzy za naszą wolność, zapalonymi zniczami oraz modlitwą. Cześć Ich pamięci!

        • Dalsze sukcesy sportowe naszej szkoły
          • Dalsze sukcesy sportowe naszej szkoły

          •  

            18 X 2021r. braliśmy udział w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt 6x800w Kolbuszowej. Uczennice rywalizowały z 19 szkołami z powiatów województwa podkarpackiego. Ostatecznie zajęliśmy 14 miejsce. Życzymy im sukcesów.

            23 października dziewczęta Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodowie wzięły udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Indywidualno – Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyły drużyny szkół powiatu lubaczowskiego: SP Załuże, SP Nr 1 Lubaczów, SP Nr 2 Lubaczów, ZSP Młodów, SP Narol. Nasze sportmenki zostały Mistrzem Powiatu  wbiegach drużynowych, skład drużyny: Bernacka Karolina, Nazarczuk Lena, Połynkiewicz Julia, Kornaga Wiktoria, Szwec Martyna, Janczura Martyna, Bernacka Wiktoria.

            Lena Nazarczuk zajęła I miejsce w Jndywidualnych Biegach Przełajowych i zdobyła Mistrzostwo Powiatu.

            Uczennice będą reprezentowały Powiat lubaczowski w zawodach wojewódzkich.

            Życzymy im dalszych sukcesów.