• EKO konkursy Gminy Lubaczów
     • EKO konkursy Gminy Lubaczów

     • Nasza szkoła uczesyniczyła w piątek w corocznej akcji sprzątania świata. To bardzo ważne, że w młodym pokoleniu rośnie świadomość ekologiczna. Gmina Lubaczów również włącza się w proekologiczne działania. Jednym z elementów propagowania zachowań pomagających chronić środowisko naturalne są organizowane przez gminę konkursy EKO. Więcej informacji o nich znajdziecie TUTAJ

    • Okulary VR
     • Okulary VR

     • Dzięki projektowi ,,Laboratoria Przyszłości" nasi uczniowie mają możliwość na zajęciach wykorzystać sprzęt na miarę XXI wieku. Jednym z nich są okulary 3D. Na odbywających się  co tydzień lekcjach uczniowie klasy VIIIa poznają mają szansę przenieść się w wirtualny świat, w których mogę ,,z bliska" zobaczyć m.in wnętrze ludzkiej żyły, powierzchnię Marsa czy Księżyca lub pozwiedzać Paryż. Mamy nadzieję, że zajęcia te będą dla nich okazją do poszerzania wiedzy, rozwijania kreatywności oraz formą rozrywki. 

    • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - rekrutacja na semestr zimowy 2022-23
     • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - rekrutacja na semestr zimowy 2022-23

     • Szanowni Państwo,

       Już 19 września o godz. 10:00  rusza rejestracja na nowy, zimowy semestr 2022-23 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

      Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat (lub 8-12 lat dla DUT Jasło). Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębice (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z powiatu jasielskiego) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).

      Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 19 września o godzinie 10.00 i potrwają do 26 września (włącznie). 

      Już dzisiaj zapraszamy na naszą stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisujemy sposób rejestracji oraz na nasz profil Facebook'a - Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki ,obchodzony 15 września, to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie.

    • Projekt edukacyjny Laboratoria przyszłości w naszej szkole.
     • Projekt edukacyjny Laboratoria przyszłości w naszej szkole.

     • Jak wiecie w naszej szkole działa projekt "Laboratoria przyszłości'. Stanowi on fantastyczną okazję do zaznajomienia z nowymi technologiami i ich codziennym, praktycznym wykorzystaniem. Już prowadzimy pierwsze eksperymenty. Klasa siódma uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Kosiora i p. Dudek. Efekt to wydrukowany na drukarce 3D model ucha wewnętrznego. Z pewnością na lekcjach biologii będzie można z niego korzystać. 💚 

      Chcemy, żeby typu zajęcia i tworzenie pomocy naukowych stało się normą i pomagało uczniom w twórczym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. 

    • elektrośmieci
     • ,,Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz”

     • Nasza szkoła już po rad drugi bierze udział w zbiórce elektrośmieci pt. ,,Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz”. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć sukces zeszłorocznej zbiórki, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do przynoszenia zepsutych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

      Co można przynieść do szkoły w ramach akcji ?

      Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych; oraz ogólnie pojęty sprzęt elektroniczny i elektryczny - lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki itp.

      Przyniesiony sprzęt można zostawić przy wejściu do szkoły i o pomoc poprosić nauczycieli oraz pracowników szkoy.

      Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie https://konkurs.enviropol.pl/ 

    • „Szkoły pełne talentów”
     • „Szkoły pełne talentów”

     • Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez sklepy Lidl „Szkoły pełne talentów”. 

      Najnowszy projekt Lidla ma odmienić na lepsze nie tylko warunki, w których uczą się miliony polskich dzieci, ale przede wszystkim ich przyszłość. Wystarczy wydać 50 zł i kupić przynajmniej jeden owoc lub warzywo, aby zdobyć talenciaka. Każdy talenciak to punkt dla wybranej placówki, a także los na loterii. Ambasadorami akcji są Anna i Robert Lewandowscy. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym. Dzięki temu każda szkoła może wybrać to, czego najbardziej potrzebuje.

       

      Prosimy o wsparcie naszej szkoły !

       

      Kody można wrzucać do specjalnych pudełek znajdujących się w budynku szkoły lub rejestrować je bezpośrednio na stronie internetowej pod podanym linkiem:

       

      https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500013807

       

      Zachęcamy do udziału w akcji ! Dziękujemy !

     • Programy realizowane w ZSP w Młodowie

     • Zapraszamy chętnych do udziału w programach realizowanych w naszej szkole:

      1. Re_kologia -  stawia na wiedzę ekologiczną najmłodszych.  - https://rekologia.pl/ 

      2. Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia oparta na na 2 filarach: zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną - http://www.trzymajforme.pl/start-16

      3.  „Program dla szkół” - Dzieciom uczestniczącym w „Programie dla szkół” w trakcie wybranych tygodni roku szkolnego udostępnia się bezpłatnie co najmniej 3 razy w tygodniu: świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia), mleko i produkty mleczne. Ponadto, w ramach Programu dzieci uczestniczą także w specjalnych zajęciach edukacyjnych realizowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. - https://www.programdlaszkol.org/

      4. https://koloratorium.pl/

      5. Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. - https://esa.nask.pl/ 

      6. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla  szkół podstawowych (kl. 1-3), organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział ponad 9 tys. przedszkoli i 5 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 7,5 miliona dzieci. - https://przyjacielenatury.pl/

      7. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupia się na tematyce bezpieczeństwa w pięciu obszarach aktywności dziecka: na drodze, w domu, szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. - https://akademiapuchatka.pl/#aktualnosci

    • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
     • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

     • W dniu 24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Młodowie odbyło się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas ósmych.

      Po Mszy Świętej, w obecności społeczności szkolnej i zaproszonych gości została uroczyście pożegnana przez przedstawicieli Rady Pedagogicznej, Sekretarza Gminy Lubaczów - Pana Stanisława Wosia oraz członków ZNP, odchodząca na emeryturę po długoletniej i owocnej pracy- Pani Alina Kornaga.

      Nie mogło obyć się bez części artystycznej, zaprezentowanej przez uczniów klas ósmych, przedstawicieli klas siódmych oraz chór szkolny. Nad przygotowaniem tak wspaniałego, pełnego wzruszeń występu czuwali wychowawcy klas, które tego dnia ostatni raz przybyły do naszej szkoły – Pani Beata Bogusz i Pani Aldona Zaborniak. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Młodowcowi za piękną aranżację muzyczną.

      Nasi absolwenci zostali także godnie pożegnani przez młodszych kolegów i koleżanki. Otrzymali od nich upominki, a ponadto usłyszeli ciepłe słowa, zapadające w pamięć i serca na długie lata. Na najlepszych uczniów, za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia sportowe czekały nagrody książkowe oraz dyplomy zafundowane przez Radę Rodziców.

      Troje uczniów, szczególnie zaangażowanych w realizację wszelkich akcji szkolnych, społecznych oraz charytatywnych otrzymało karnety prezentowe, ufundowane przez Dyrekcję Szkoły – Panią Danutę Antonik- Leja i Radę Pedagogiczną.

      Rodzice szczególnie wyróżniających się w nauce ósmoklasistów otrzymali listy gratulacyjne. Słowa uznania i szczególne podziękowania usłyszeli także rodzice, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły i niejednokrotnie pomagali w organizacji różnych przedsięwzięć.

      Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie wychowawców z uczniami w klasach, podczas którego otrzymali oni świadectwa szkolne. Tym szczęśliwym i pełnym entuzjazmu momentem przywitaliśmy zasłużony wypoczynek. Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych, bezpiecznych wakacji!

      Do zobaczenia we wrześniu!

    • Czytelnik Roku Szkolnego2021/2022
     • Czytelnik Roku Szkolnego2021/2022

     • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Czytelnik Roku Szkolnego2021/2022”Zaszczytny tytuł „Czytelnika Roku

      Szkolnego 2021/2022”przyznany został Aleksandrze Kubas, która na swoim koncie miała przeczytanych 56 książek.

      W kategorii wiekowej od 7 do 10 lat dyplom oraz nagrodę książkową za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie otrzymali: Fabian Baran, Natalia Furgała, Patrycja Wojtowicz oraz Kacper Cozac.

      Natomiast w kategorii wiekowej od 11 do 15 lat również nagrodę książkową i dyplom za czytelnictwo otrzymali: Paweł Cozac, Mateusz Furgała, Anna Kaciuba oraz Anna Furgała. 

      Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,kształtowanie nawyku regularnego czytania, promowanie czytania jako alternatywnego spędzania czasu oraz uhonorowanie najbardziej aktywnych czytelników.

      Wszystkim Czytelnikom dziękujemy za aktywne korzystanie z naszych zbiorów, serdecznie gratulujemy wygranych oraz życzymy Wam cudownych zaczytanych wakacji.

     • Pożegnanie sześciolatków

     • 23 czerwca odbyło się pożegnanie sześciolatków. Uroczystość tą uświetniły występy absolwentów i ich młodszych kolegów i koleżanek.

      Wszyscy pięknie się zaprezentowali przy akompaniamencie Pana Pawła Młodowca.

       

       

    • Park Żywiołów
     • Park Żywiołów

     • W środę tj. 22.06.22r. klasa 3 wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyła w długo wyczekiwanej wycieczce do ,,Parku Żywiołów’’ w Archipelagu Roztocze.

      Była to dla trzecioklasistów niezwykła podróż, zwłaszcza że kończą w tym roku naukę w Edukacji Wczesnoszkolnej . Uczniowie mieli możliwość poznania i pogłębienia wiedzy naszego Roztocza angażując wszystkie zmysły w myśl zasady ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie’’.

      Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można poczuć i doświadczyć Roztocza będąc jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu przestrzeni , to niezapomniane i emocjonujące chwile pozwalające lepiej poznać samego siebie oraz otaczającą rzeczywistość.

      Każda z przestrzeni poświęcona była określonym zmysłom; słuchu, dotyku, wzroku, węchu i smaku. Uczniowie klasy 3 wraz z opiekunami komponowali własne melodie, oglądali świat oczami zwierząt, rozpoznawali zapachy, spoglądali w gwiazdy, wpływali na rzeźbę ziemi w Wirtualnej = Realnej Piaskownicy, bawili się w paleontologa. Dzieci również pokonywały laserowy tor przeszkód, oraz bawiły się na placu zabaw.

      Bardzo ciekawe również okazało się spotkanie z historią w Parku Miniatur Kresowych. Mogliśmy razem odbyć niezwykłą podróż podziwiając wspaniałe zamki i pałace. Dzieci zobaczyły 26 wiernie oddanych miniatur rozlokowanych nad rzekami Dniestr i Dniepr. Niezwykle emocjonujące dla dzieci było także szukanie złota w piasku. Była to niezwykle ciekawa, emocjonująca i pouczająca wycieczka dla wszystkich uczestników która na długo pozostanie w naszej pamięci.

    • Dzień Pszczół
     • Dzień Pszczół

     • W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pszczół .

      Z tej okazji do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Pszczelarz, która pokazała dzieciom na czym polega jej praca. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego pszczoły są dla nas tak ważne i jak możemy im pomagać, a także skąd się biorą i gdzie mieszkają.

      Dzieci spróbowały również pysznego miodu i pyłku. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za wizytę i poświęcony na czas

     • Pokaz Umiejętności Strażackich

     • Dnia 14.06.2022r. na Stadionie w Lisich Jamach odbył się I Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich. Drużynę naszej szkoły reprezentowali : Szymon Hawrylak, Michał Misztal, Łukasz Kubas , Bartosz Szczygieł ,Gabriel Bereżański, Maciej Myklusz, Patryk Hawrylak.

       

      Pokaz umiejętności strażackich miał na celu zapoznać młodzież szkolną z pracą strażaków ochotników, promować tą piękną służbę, zachęcać i motywować do uczestnictwa w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

      Dziękujemy druhom z OSP Młodów i OSP Szczutków za owocną współpracę.

    • KEYtoEU projekt
     • KEYtoEU projekt

     • Dnia 20.06.2022 w ramach projektu „KEYtoEU. Solidarność – klucz do rozwiązywania problemów społecznych i wspierania ewolucji Europy w przyszłości” naszą szkołę odwiedziły panie Magdalena Czuryło oraz Bernadeta Gujda-Rawska, które przybliżyły uczniom klas VI oraz VII założenia projektu, który miał miejsce w dniach 09 -12.06.2022 w naszej gminie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali relacji ze spotkania z partnerami projektu.

      Po wystąpieniu pani Magdaleny Czuryło uczniowie przeszli do części warsztatowej spotkania. Zadaniem ich było przedstawienie haseł w języku angielskim, które kojarzą im się z Unią Europejską - „Unia Europejska naszymi oczami”. Wszystkie pomysły uczniowie zebrali w całość i wykonali plakaty podsumowujące spotkanie. W przyszłym roku szkolnym nastąpi dalszy ciąg związany z projektem, na co czekamy z niecierpliwością. Serdecznie dziękujemy paniom za przybycie !